KTSM Binası

Galeri

KTSM binasının giriş katındaki galeri alanında yıl boyunca gerçekleşen sergileri takip ederek ücretsiz ziyaret edebilirsiniz. Güncel sergi için tıklayın.

Seramik Atölyesi 

KTSM’de yer alan seramik fırınını ücretsiz olarak kullanıma açık. Seramik atölyesinde üretim yapmak için info@kaletasarimsanatmerkezi.org adresine e-mail atarak atölye müsaitliği öğrenebilirsiniz.

Etkinlik Alanı 

Etkinlik alanında; film gösterimlerine, farklı disiplinlerden ileri gelen isimlerle söyleşilere ve sergiler ile eş zamanlı olarak düzenlenen seminer ve atölyelere katılabilir, sanatçı ve tasarımcı konuşmalarını dinleyebilirsiniz.

Kütüphane

Bilginin gücüne inanarak oluşturulan, sanat ve tasarım kitaplarının geniş bir yer tuttuğu KTSM kütüphanesi, ilham kaynağı yayınlar ve kitapların düzenli olarak eklendiği zengin bir envantere sahip.

Açık Atölye

Açık Atölye’de sanatçıların üretim süreçlerine dahil olabilirsiniz. 3D baskı yapıp, prototipinizi eve götürebilir ya da doğadan materyaller üzerine yaratıcılığınızı ortaya çıkaracak farklı atölyelere katılabilirsiniz.

Kale Hafıza Karaköy

Uzun bir süre ilk şirket genel merkezi olarak kullanılan KTSM’nin, altıncı katında yer alan Kale Hafıza Karaköy ilk günkü haliyle muhafaza ediliyor. Kale Grubu’nun kurucusu İbrahim Bodur’un odasını, onun üretimlerini, anılarını ve hayata kattığı değerleri onurlandırmak için bir hafıza mekanına dönüştürülen kat, hem Karaköy’ün geçmişine hem de iz bırakan bir yaşam öyküsüne tanıklık etmek isteyenleri ziyarete bekliyor.

Roots Studio & Cafe

Daha iyi bir dünya için sürdürülebilir bir yaklaşım benimseyen ve atıksız mutfak prensibiyle hareket ederken yerel üreticiyi, el emeğini ve ve kadın istihdamını destekleyen Roots Studio Cafe’de Haliç manzarası eşliğinde kısa bir mola verebilirsiniz.