Açık Atölye

Kale Tasarım ve Sanat Merkezi (KTSM) olarak küçük eylemlerin birleşmesinden büyük değişimlerin doğabileceği düşüncesiyle “İyi Bak Dünyana” diyor ve herkesi bu hareketin bir parçası olmaya çağırıyoruz. Dünyanın sanat ve tasarımla daha iyi bir yer olacağına inanarak bu anlayışla farkındalık yaratmayı istiyoruz.

KTSM x BASE Açık Atölye

Kale Tasarım ve Sanat Merkezi (KTSM) olarak küçük eylemlerin birleşmesinden büyük değişimlerin doğabileceği düşüncesiyle “İyi Bak Dünyana” diyor ve herkesi bu hareketin bir parçası olmaya çağırıyoruz. Dünyanın sanat ve tasarımla daha iyi bir yer olacağına inanarak bu anlayışla farkındalık yaratmayı istiyoruz.

 

Yenilikçi, yaratıcı ve yerel fikirlerin oluşmasına ilham ve cesaret vermeyi amaçlıyoruz. Bu bilinçle KTSM x BASE iş birliği ile bu sene ilk kez gerçekleşen Açık Atölye programı kapsamında BASE sanatçılarına üretim anlamında kapılarımızı açtık. “İyi Bak Dünyana” temasıyla hayata geçen ve sürdürülebilirliğin ön planda olduğu programa açık çağrı ile seçilen üç sanatçı Sadık Ramazan Yılmaz, Esra Gezer ve Işıl Çelik oldu.

Sanatçıların Karaköy’de bulunan KTSM binasındaki çalışmaları sonucu üretilen eserler, 29 Eylül-3 Ekim tarihleri arasında BASE’de izleyicilerle buluşmasının ardından KTSM’nin kalıcı koleksiyonuna dahil oldu.